Organiczne glutenowe

Filter
Filtr produktów / Organiczne glutenowe / Showing all 9 wyników
Sortuj po
Kategoria
Filtruj
 • Chleb Razowy Zbożowo Bakaliowy Bio

  7,80
  0 Reviews
  7,80

  Zawiera gluten, orzechy.

  Chleb żytni razowy z 15% dodatkiem razowej mąki Orkiszowej albo zamiennie mąki razowej z Płaskurki. Ciasto wytwarzane metodą fermentacji wielofazowej bez użycia drożdży, na naturalnym świeżym zakwasie żytnim z udziałem żyta łamanego i płatków żytnich. Mąka razowa użyta do przygotowania ciasta jest zmielona na granitowych żarnach na miejscu w piekarni z organicznego ziarna pozyskanego lokalnie w sąsiednim powiecie u certyfikowanego rolnika w miejscowości Odrowąż w woj.opolskim. Chleb przed wypiekiem obtoczony w otrębach żytnich.  Delikatną słodycz nadają temu chlebowi owoce figi, daktyla i śliwki.

 • Chleb Orkiszowy 100% Bio

  7,80
  0 Reviews
  7,80

  Zawiera Gluten

  Alergen: mąka orkiszowa

  Chleb wypiekany w formach, obsypany płatkami orkiszu.

  Jego smak słodkawo-orzechowy jest niepowtarzalny, a wartość odżywcza bardzo wysoka ze względu na właściwości zdrowotne orkiszu. Orkisz składa się w 56% ze skrobi, w 11,6% z białka, 2,7% z tłuszczu i 2% z minerałów. Zawiera także zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki temu korzystnie wpływa na układ krążenia, a także poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Jest to źródło błonnika, żelaza, wapnia, cynku i potasu oraz witamin z grupy B i PP. Dojrzały orkisz to także źródło kwasu krzemowego. Wpływa na skórę, paznokcie i włosy, poprawia koncentrację i aktywność mózgu. Gluten zawarty w orkiszu jest dobrze tolerowany, także przez część osób na diecie bezglutenowej. W wewnętrznym ziarnie znajduje się rodanid, czyli substancja naturalna wykazująca właściwości przeciwbakteryjne. Chroni więc przed infekcjami bakteryjnymi, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym.

 • Chleb Żytni 100% Bio

  5,80
  0 Reviews
  5,80

  Alergen: Mąka żytnia.

  Nie zawiera drożdży.

  Doskonały w 100% żytni chleb, w ciasto prowadzone jest podczas długich fermentacji. Cztery rodzaje zakwasu stosowane w cieście czynią go unikalnym na rynku.
  -zakwas z łamanych ziaren żyta
  -zakwas z płatków żytnich
  -zakwas z pełnoziarnistej mąki razowej żytniej
  -zakwas z mąki żytniej pytlowej.

 • Brak w magazynie

  Chleb Żytni Multiziarnisty Bio

  6,70
  0 Reviews
  6,70

  Zawiera gluten.

  Chleb żytni razowy z 15% dodatkiem razowej mąki Orkiszowej albo zamiennie mąki razowej z Płaskurki. Ciasto wytwarzane metodą fermentacji wielofazowej bez użycia drożdży, na naturalnym świeżym zakwasie żytnim z udziałem żyta łamanego i płatków żytnich. Mąka razowa użyta do przygotowania ciasta jest zmielona na granitowych żarnach na miejscu w piekarni z organicznego ziarna pozyskanego u polskich rolników. Chleb przed wypiekiem obtoczony w mieszance ziaren. Chleb wypiekany w ceramicznym starym piecu węglowym w formach o gramaturze 500 gram. Wszystkie surowce użyte w produkcji są organiczne.